Irano vizos

Lietuvos piliečiai iki 30 d. trukmės Irano vizas gali gauti oro uoste, atvykę į šalį. Vizos išduodamos devyniuose pagrindiniuose oro uostuose. Vizos kaina – 75€. Padaroma per 30-60 min. Priklausys nuo to, kiek tuo metu bus atskridusių žmonių be vizos. Viza elektroninė – į pasą niekas neklijuojama.

Norint gauti vizą, reikia turėti Irane galiojantį sveikatos draudimą. Turite pateikti tai įrodantį dokumentą. Jei tokio neturite, čia pat galite jį nusipirkti už 14€.

Užsakant vizą reikia nurodyti ir už jus atsakantį asmenį arba viešbutį, kuriame gyvensite. Todėl bent pirmai nakčiai reikia turėti rezervuotą viešbutį, to viešbučio pavadinimą, adresą ir telefono numerį. Vizą išduodantieji darbuotojai skambins jūsų nurodytų telefonu ir šią informaciją patikrins.

Turėkite grynųjų pinigų! Kortele užmokėti negalėsite!

Nuo 2019 m. pavasario padažnėjo atveju, kuomet vizą išduoti oro uoste atsisakoma. Mūsų grupės su tuo susidūrė tik vieną kartą, kuomet vienam keliautojui nebuvo išduota viza. Todėl verta iš anksto pasirūpinti “elektronine viza”. Ji jums bus naudinga, nes:

  1. Jau 2-3 mėnesiai iki kelionės žinosite, gausite vizą ar ne. Jei gausite, galite ramiai pirkti bilietus ir rezervuotis viešbučius. Jei negausite, tuomet dar turėsite pakankamai laiko kreiptis į Irano ambasadą Varšuvoje ir ten pasidaryti vizą.
  2. Atskridus į Irano oro uostus, jūsų jau netikrins ir vizą išduos per 5-10 min. Taip sutaupysite ir laiko, ir nervų. Laikas aktualu, nes atskrendate naktį ir norisi kuo ilgiau suspėti pamiegoti prieš dienos kelionę.

Tokią “elektroninę vizą” galite gauti per Irano agentūrą. Tam reikia:

  1. Parsisiųsti vizos anketą.
  2. Užpildyti anketą Worde angliškai. Agentūra jus pakonsultuos dėl pildymo.
  3. Pasidaryti portretinę dokumentinę nuotrauką. Galima pačiam prie baltos sienos arba susirasti neseną ir nuskanuoti. Nuotraukai reikalavimai yra agentūros puslapyje.
  4. Padaryti paso kopiją. Reikalavimai yra agentūros puslapyje.
  5. Agentūrai nusiųsti užpildytą anketą Worde, nuotrauką bei paso kopiją bei labų dienų nuo manęs 🙂
  6. Agentūra jums viską sutvarkys už 20€ ir savaitės bėgyje atsiųs jums “elektroninę vizą” arba dar vadinamą “kodu”.
  7. Atvykę į Irano oro uostus, pateiksite šį dokumentą, draudimą bei sumokėsite 75€ ir per keletą minučių gausite vizą.

Jei reikalinga viza ilgesniam laikotarpiui, tuomet ją reikia pasidaryti Varšuvoje esančiame Irano konsulate. Tokią vizą galima pratęsti vietoje.

Jei jūs keliaujate į JAV, jums bus aktualu žinoti, jog JAV vizos anketoje bus klausimas, ar esate per paskutinius X metų buvęs Irane. Jei nurodysite, kad buvote, tuomet turėsite keliauti į JAV ambasadą ir aplikuoti brangiai vizai.
Jei pameluosite, kad buvote, tai gal viskas ir praeis gerai, nes pase jokių žymų nelieka – viza ir kitos žymos – elektroniniai.

Jei lankėtės Izraelyje ir turite atitinkamą žymą pase, tuomet prieš kelionę į Iraną geriau pasikeiskite pasą – nebus bereikalingo nervų tampymo gaunant vizą.

Parašykite komentarą