Pinigai Irane

Oficiali Irano valiuta yra realas. Preliminarų jo kursą rasite xe.com. Preliminarų, nes realus jo kursas yra prastesnis.

Keityklos atnaujino valiutų pirkimą – pardavimą. Jaučiasi laikinumas. Kartais tenka pereiti kelias keityklas, kol randi, kas pakeis. Kartais keityklose geresnis kursasnei pas žmones gatvėje, o kartais atvirkščiai. Toks lengvas chaosas. Situacija kasdien keičiasi.
2018 m. spalį kursas buvo 15-16 tumanų už eurą. Prie tokio kurso, pietūs restorane kainuoja 2-4€, o nakvynė su pusryčiais – 9€. Pusryčiai kavinėje – 1€.

Oro uosto atvykimo salėje (antrame aukšte) yra keitykla. 2018 m. spalį kursas buvo labai geras.

Labai svarbu žinoti, kad nors oficiali valiuta yra realai, kainas jums visur pasakys (t.p. matysite užrašytas) ne realais, o tumanais. Tumanas – tai 10 arba dažnai netgi 10,000 realų. Reikia pačiam susiprasti. Tai ne kažkokie kiti pinigai. Lietuviškai mes tai tiesiog vadintume dešimtine. Vietoje 10 Eur pvz sakytume “viena dešimtinė”. Per daug metų, augant infliacijai, “tumanais” pradėta vadinti ir dešimtį tūkstančių realų.

Paveikslėlyje matote pusės milijono rialų banknotus, kurių kitoje pusėje “mūsiškai” parašyta “50”. Tad, netgi ant rialų banknotų matote reikšmę tumanais, kuomet 1 tumanas yra 10,000 rialų.

50 tumanu

Štai žemiau esančiuose paveikslėliuose matome parašytas kainas – 12,000, 13,000, 15,000 ir t.t.
Kainos parašytos beveik visada yra tumanais. Tai jei oficialus kursas šiuo metu yra 5 tumanai už eurą, tuomet kainos bus 2,4€, 2,6€, 3€ ir t.t.
Jei paklausite, kiek kainuoja, tuomet jums pasakys “12”, “13” ar “15”. Jei matys, kad nesuprantate, tuomet patikslins: “12 tūkstančių tumanų”.

kainos Irane Kainos Irane

Tad vykstant į Iraną, reikia išmokti greitai konvertuoti net vien realus, bet ir tumanus bei tūkstančius tumanų 🙂

Kaip matote, papildomai jums reikės išmokti ir arabiškus skaičius. Apie juos plačiau skaitykite kalbos skyrelyje.

Užsienietiškos (taip pat ir lietuviškos) bankų kortelės Irane jums nepravers. Ten jų nepriima nei vietiniai pardavėjai, nei bankomatai. Jei esate kortelių fanas, pasidomėkite specialiai turistams skirtomis išankstinio mokėjimo kortelėmis. Jas galima įsigyti ir oro uoste esančiame banke.

 

 

Parašykite komentarą