Ryšys Irane

Ryšys Irane labai pigus. Bet roamingu net nesinaudokite – ypatingai brangu.

Geriausia yra tik atvykus įsigyti vietinę telefono SIM kortelę. Su jumis visada galės susisiekti vietiniai telefonu ar WhatsApp programėlėje. Be to, jūs galėsite visur pigiai paskambinti.

Telefono SIM kortelę galima įsigyti oro uoste Irancell kioske. Papildomai įsigykite skambučių, SMS ir duomenų paketą už 1€. Jei planuojate daug naudoti duomenų, tai už papildomą eurą nusipirksite papildomus kelis GB duomenų.
Tada dar galite iš Google Play parsisiųsti MyIrancell aplikaciją, kurioje matysite savo kortelės balansą ir išnaudotus duomenis.

Prieš kelionę SIM kortelę galite įsigyti čia, bet daug brangiau.

Turint vietinę SIM kortelę, bus galima naudotis pačia naudingiausia aplikacija Irane – Snapp. Tai kaip Uberis, tik iranietiškas variantas. Jau būdami oro uoste galėsite išsikviesti “snapą” ir į miesto centrą jus nuveš dvigubai pigiau nei įprastas taksi, laukiantis prie įėjimo. “Snapas” paims apie 3€, o oficialus taksi – apie 6€.
Snapp patogi dar ir tuo, kad kelionės kainą jums paskaičiuos iškvietimo metu ir vėliau nereikės dėl to jaudintis.
Ne visuose miestuose pasinaudosite Snapp, bet bent jau Teherane, Isfahane, Širaze, Tabrize, Jazde ji veikia.

snapp

Programėlė turi ir minusų:

1) Ją įsidiegsite tik turėdami iranietišką SIM kortelę
2) Jos nerasite Google Play ir iTunes parduotuvėje. Siųskitės iš čia.
3) Taksistai dažniausiai atvažiavę skambina ir kalba tik farsi kalba. Duokite ragelį vietiniui arba pasakykite po kokia iškaba laukiate.

Antra pagal naudingumą programėlė Irane – tai VPN.
Konkrečios programėlės nenurodau, nes ta, kuri veikia šiandien, jau gali neveikti tada, kai jūs nuvažiuosite. Valdžia pastoviai atsekinėja populiarias VPN programėles ir blokuoja jų naudojimą. Tad, nuvykę į Iraną, jaunimo paklauskite, kokios VPN programėlės jiems tuo metu veikia.

Šios VPM programėlės pagalba apeisite valdžios filtrus ir galėsite naudotis Irane blokuojamais Lietuvos naujienų portalais, Facebooku ar Telegram.

Trečia pagal naudingumą programėlė Irane – WhatsApp.

Visi iraniečiai ją turi ir jos pagalba komunikuoja. Veikia panašiai į Skype/Viber/FB Messenger.

whatsapp

Ketvirta pagal naudingumą programėlė Irane – Foursquare.

Kažkam gal teko ją naudoti Lietuvoje, bet čia ji neprigijo. Užtat Irane ji klesti. Jos pagalba rasite geriausias kavines ir restoranus, perskaitysite lankytojų atsiliepimus, pažiūrėsite patiekalų nuotraukas.

foursquare

Kitos naudingos programėlės:

– Teherano metro
– Google Maps (reikia interneto) arba Maps.me (be interneto)
– Programėlės farsi kalbai mokytis – rasite daug panašių
– Instagram – tai populiariausias socialinis tinklas Irane, nes Facebook ar Twitter blokuojami valdžios
– Telegram – panašaus į WhatsApp populiarumo pokalbių programėlė. Gali būti naudojama tik su VPN, nes valdžia draudžia jos naudojimą.